Świetlica

ŚWIETLICA PRACUJE OD GODZINY 6:45 DO GODZINY 17:00.

ZAPISY DO ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ NA ROK 2017/2018

Świetlica obejmuje klasy I –III szkoły podstawowej. Wnioski do pobrania na stronie szkoły oraz u wychowawców świetlicy. Uzupełnione wnioski składamy u wychowawców świetlicy do 13 września 2017r.

KONKURS "JESIENNY LIŚĆ"

10 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursy plastycznego pt. ,,Jesienny liść’’ zorganizowanego przez świetlice przedszkolną dla klas O a, O b i O c. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości odbioru otaczającej przyrody, dostrzeganie piękna natury, rozbudzanie twórczej inwencji dziecka i kreatywności, wzmacnianie wiary we własne możliwości, rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych, budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi. Zadaniem każdego uczestnika było wykonanie jesiennego liścia dowolną techniką. Komisja konkursowa w składzie: Pani Wicedyrektor Katarzyna Brzuszkiewicz, Pani Sylwia Wójcik i Pani Olga Tofil dokonały przeglądu prac, w których pod uwagę było brane pomysłowość w ujęciu tematu, walory artystyczne i wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych.

Zwycięzcami konkursy były:
  • I miejsce Justynka Tryczyńska kl. O b
  • II miejsce Adam Madoń kl. O c
  • III miejsce Alicja Stachyra kl. O b
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomu i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy i jednocześnie zachęcamy wszystkich do udziału następnym razem, gdyż to nie jedyny konkurs jaki będzie organizowany przez świetlice przedszkolną.

Olga Tofil


Zobaczcie zdjęcia w galerii.

JESIENNE PODSUMOWANIE PRACY ŚWIETLICY PRZEDSZOLNEJ

Jesień powoli dobiega końca. Liście spadły z drzew i przykryły trawniki tworząc piękny, wielobarwny dywan. Za oknem nawet można było już ujrzeć pierwsze płatki śniegu… Paleta ciepłych czerwonych, pomarańczowych i żółtych barw zachwycała nas do tej pory i stanowiła ogromną inspirację do działań plastycznych. W ramach działającej świetlicy przedszkolnej dzieci z oddziałów O a, O b i O c miały okazję stworzyć przepiękne dzieła. Wrzesień, październik i listopad zaowocował mnóstwem prac, które później zdobiły nasza świetlicową salę. Mali artyści wykonali techniką wycinanki i malowania grzybki oraz jesienne drzewa. Ciekawym, bardzo kreatywnym i sprawiającym prawdziwą radość działaniem okazały się zwierzątka z różnobarwnych liść. Z ogromnym zapałem dzieci podeszły również do wykonania jesiennej sowy. Jesienna chandra nie dokuczała nam nawet na chwile. Lekcja na temat zdrowego stylu życia oraz roli aktywności fizycznej przyniosła dzieciom dużą dawkę śmiechu i humoru, ale też wiedzy. Ze względu na procesy wzrostu i dojrzewania, aktywność ruchowa odgrywa szczególnie istotną rolę w procesie prawidłowego rozwoju dzieci. Ruch, nie tylko czyni dziecko sprawniejszym, ale i mądrzejszym. Przez niego następuje odkrywanie uzdolnień i talentów. Poprawia nastrój, daje poczucie spełnienia i zadowolenia, pozwala lepiej poznać siebie i otoczenie. Wpływa niezwykle korzystnie na całościowy rozwój człowieka. Tego wszystkiego maluchy mogły dowiedzieć się podczas kilku zajęć świetlicowych. To nie wszystko… Dzieci bardzo aktywnie zaangażowały się w wystrój sali świetlicowej. Ich piękne twory udekorowały pomieszczenie, a w każdym zakątku klasy można było poczuć prawdziwą złota jesień. Podsumowując czas jesień był okresem, w którym poprzez działania plastyczne i ruchowe dzieci pobudziły swoją kreatywność, twórczą fantazję oraz zaspokoiły potrzebę działania. Zajęcia nie tylko pomogły dzieciom spostrzegać i utrwalać w pamięci charakterystyczne dla jesieni cechy przedmiotów, zwierząt oraz zmieniające się w zależności od pór roku krajobrazy, ale dały jednocześnie odprężenie i uspokojenie.

Tymczasem Drodzy Rodzice możecie podziwiać wszystkie nasze jesienne działania w galerii zdjęć i być dumni z Waszych małych pociech.

Olga Tofil


Zobaczcie zdjęcia w galerii.