Świetlica

ŚWIETLICA PRACUJE OD GODZINY 6:45 DO GODZINY 17:00.

ZAPISY DO ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ NA ROK 2017/2018

Świetlica obejmuje klasy I –III szkoły podstawowej. Wnioski do pobrania na stronie szkoły oraz u wychowawców świetlicy. Uzupełnione wnioski składamy u wychowawców świetlicy do 13 września 2017r.

ZIMA W ŚWIETLICY

Zimowa aura za oknem była doskonałą inspiracją dla naszych świetliczaków do wykonania prac plastycznych. Poniżej zapraszamy do obejrzenia zimowej galerii naszych prac.

Zobaczcie zdjęcia

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

W dniach 20 - 21 grudnia 2016r. odbył się świetlicowy kiermasz bożonarodzeniowy, podczas którego dzieci sprzedawały wykonane przez siebie i wychowawczynie stroiki, bombki, choinki, kubeczki, kartki i inne ozdoby świąteczne.
Zebrana kwota została przeznaczona na zakup nagród do przeprowadzanych konkursów

Zobaczcie zdjęcia

ZABAWA ANDRZEJKOWA

W dn. 24.11.2016 sala świetlicowa zamieniła się w salę balową. Dzieci bawiły się przy rytmach znanych i lubianych piosenek. Podczas imprezy organizowane były różne konkursy i quizy. Dzieci poznawały tajemnice swojej przyszłości świetnie się przy tym bawiąc. Ta magiczna atmosfera sprawiła, że dzieci bawiły się znakomicie. Niejedna panienka (czy kawaler) poznała imię przyszłego wybranka swego serca. Dla wszystkich uczestników balu przygotowany został słodki poczęstunek.
Dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Zobaczcie zdjęcia

SPEKTAKL TEATRALNY PT. „KOPCIUSZEK”

W dniu 25.11.2016 dzieci uczęszczające na świetlicę miały możliwość na żywo spotkać się z prawdziwymi aktorami i przenieść się do „teatru”. Aktorzy zaprezentowali przedstawienie, które było adaptacją znanej dzieciom bajki „Kopciuszek”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały historię ślicznej dziewczynki, która na co dzień musiała ciężko pracować, ale pewnego dnia spełniły się jej najskrytsze marzenia. Teatrzyk był dobrą lekcją pouczającą dla świetliczaków, pokazał jak należy się zachowywać w stosunku do innych. Widowisko było bogate w piękną scenografię, oraz kolorowe stroje w których wystąpili artyści. Ponadto w przedstawieniu wykorzystano wiele zabawnych piosenek, które spontanicznie porywały dzieci do wspólnej zabawy z bohaterami spektaklu .
Występ młodych aktorów bardzo spodobał się widzom, o czym świadczyły ich oklaski.

Zobaczcie zdjęcia

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

Dnia 23.11.2016 r., świetlica wzięła udział w spotkaniu ze strażakami. W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom tajniki swojej pracy zawodowej, przekazali informacje dotyczące bezpiecznego zachowania się w czasie pożaru, burzy czy wypadku. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, utrwaliły numery alarmowe 998 i 112. Panowie zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego, a także poszczególne elementy stroju i ekwipunku strażaka. Zafascynowane i zaciekawione dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły wiedzę dotyczącą odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka.

Zobaczcie zdjęcia

KONKURS RECYTATORSKI

W dn. 18.11.2016 r. w świetlicy odbył się konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej. Wydarzenie miało na celu pielęgnowanie postaw patriotycznych, pogłębianie znajomości polskiej poezji patriotycznej oraz rozwijanie wrażliwości artystycznych. Każdy uczestnik konkursu włożył dużo pracy i starań, by jego występ był niezapomniany. Dzieci wykazały się talentem recytatorskim, a przy tym dużą odwagą pokonując swoją nieśmiałość przed publicznością. Występy uczestników podobały się zarówno członkom jury jak i publiczności.

Serdecznie gratulujemy pięknych występów!!

Zobaczcie zdjęcia

JESIENNI ARTYŚCI

W sali świetlicowej pojawiła się prawdziwa jesień. A to wszystko dzięki dzieciom, które codziennie wykonują z Paniami niesamowite prace plastyczne. Efekty można zauważyć poprzez zmieniające się w sali dekoracje. Pomysłowość Pań i kreatywność dzieci daje niesamowite efekty. Różnorodność prac pozwala dzieciom rozwijać zdolności twórcze, a także staje się podstawą do zapoznania z nowymi technikami plastycznymi.

Zobaczcie zdjęcia

DZIECI DZIECIOM

Wspólne czytanie literatury pozwala dzieciom bardziej zaangażować się w zajęcia, a także sprawia, iż dzieci uczą się szacunku wobec rówieśników. Warto również zauważyć, iż dzieci dzielą się w ten sposób swoimi zainteresowaniami poprzez czytanie dobranego do siebie tekstu.

Zobaczcie zdjęcia

ZAJĘCIA MUZYCZNE

Wychowankowie świetlicy podczas zajęć z Panią Mariolą mają okazję poszerzać swoje umiejętności wokalne oraz poczucie rytmu. Wspólne śpiewy i zabawy dają wiele uśmiechu, a także integrują wszystkie dzieci.

Zobaczcie zdjęcia

SPOTKANIE Z SURYKATKĄ

Świetlica miała niezwykłą okazję gościć Panią w ramach „Odkrywców zwierząt” i poznały egzotycznego Timona – surykatkę. Spotkanie było pełne niezapomnianych wrażeń. Zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami z Timonem.

Zobaczcie zdjęcia

GALERIA Z ROKU SZKOLNEGO 2014/2015:

GALERIA Z ROKU SZKOLNEGO 2013/2014: