Przedszkole - aktualności

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE!

DNIA 27 CZERWCA O GODZINIE 15.00

W SALI MOTYLKÓW ODBĘDĄ SIĘ ZAJĘCIA ADAPTACYJNE DLA DZIECI NOWOPRZYJĘTYCH

KONKURS FOTOGRAFICZNY "WIOSENNE KRAJOBRAZY GMINY GŁUSK"


WYNIKI GMINNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

pt. „ZIMOWE KRAJOBRAZY GMINY GŁUSK"

PERYPETIE KSIĘŻNICZKI KAROLINKI

"Perypetie księżniczki Karolinki" wykonane zostały przez Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja "Magik" z Białegostoku. Przedstawienie opowiadało o księżniczce Karolince, która mówiła nieprawdę i oszukiwała wszystkich których spotykała i znała. Dzieci dowiedziały się, że zawsze należy mówić prawdę i używać zwrotów grzecznościowych.

Zobaczcie zdjęcia

PIPI WĘDROWNICZKA

Dnia 05.01.2018 r. "Pipi wędrowniczka" odkrywała nieznane ścieżki razem z Naszymi przedszkolakami. Wszyscy zwiedzali różne miejsca poszukując taty Pipi. Poprzez spotkanie dzieci mogły wcielić się m.in. w Indian i zamieszkać w swoich Tipi. Na koniec nastąpiła chwila relaksu podczas, której każdy mógł przenieść się myślami w ulubione miejsce. Dziękujemy aktorom za wspólne przeżywanie przygód w nieznane.

Zobaczcie zdjęcia

EKSPERYMETOWANIE Z MIKOŁAJEM

Ho ho ho! Dzieci miały niezwykłą możliwość wzięcia udziału w pokazach fizyczno-chemicznych z Mikołajem. Były to pokazy fizyczne, które zadziwiały zarówno dzieci, jak również i Panie. Głównym bohaterem był Mikołaj, który wyłaniał pomocników do różnych eksperymentów i doświadczeń. Poprzez uczestnictwo w ramach spotkania „Mądry dzieciak” dzieci zdobyły nowe wiadomości oraz umiejętności. Serdecznie dziękujemy organizatorom za niesamowite emocje podczas spotkania!

Zobaczcie zdjęcia

WARSZTATY MAJSTERKOWO

Grupa motylków miała niezwykłą okazję 22.01.2018 r. uczestniczyć w warsztatach majsterkowo organizowanych przez Castoramę. Dzieci mogły samodzielnie od postaw wykonywać wspaniałą skrzyneczkę i ozdobić ją według własnych pomysłów. Całemu spotkaniu towarzyszyło wiele uśmiechu. Dziękujemy organizatorom za wspólną zabawę.

Zobaczcie zdjęcia w galerii.

"JASEŁKA"

Jasełka w wykonaniu małych aktorów przedstawiane były zarówno na sali widowiskowej w Urzędzie Gminy jak również w kościele oraz w szkole. Widzowie mogli obejrzeć wspaniałe jasełka w wykonaniu dzieci ze SP w Mętowie, które przygotowały do występu nauczycielki: p. Mariola Ciechecka-Bryda, Renata Skałecka oraz Anna Polakowska. Tegoroczne jasełka nosiły tytuł " Broda Heroda", były naprawdę wyjątkowe i łączyły w sobie wiele elementów humorystycznych, widzowie bardzo dobrze się bawili oglądając ten spektakl.
Gratulujemy Paniom wspaniałego przedsięwzięcia, a dzieciom wspaniałych występów.


Zobaczcie zdjęcia

KONKURS „12 CHOINEK”

W dniach 08-15.12.2017 r. odbył się konkurs pt. „12 choinek” zorganizowany przez Agnieszkę Stadnik i Katarzynę Brzuszkiewicz. W konkursie każda z klas I-III szkoły podstawowej, wszystkie grupy oddziałów przedszkolnych oraz świetlica środowiskowa mieli za zadanie udekorować tematycznie choinkę. Konkursowi towarzyszył zarówno piękny zapach choinek oraz niezwykły entuzjazm uczestników. Finał konkursu odbył się 15.12.2015 r. około godziny 11:00. Z uwagi na kreatywność i zaangażowanie wszystkie choinki zostały nagrodzone. Wyróżniona została choinka klasy II, która odznaczała się swoim wyglądem poprzez kreatywność i twórczość dekoratorów, jak również aromat dekoracji..
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU !!!

Zobaczcie zdjęcia

KONKURS PIOSENKI ZIMOWEJ

Dnia 18.12.2017 r. odbył się konkurs piosenki zimowej i świątecznej dla przedszkolaków. Wszyscy ochotnicy mieli możliwość zaprezentować swoje wokalne talenty. Podczas spotkania towarzyszyły również studentki UMCS w ramach współpracy z uczelnią. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za udział i gratulujemy zwyciężcom!

Zobaczcie zdjęcia w galerii.

POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

W ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę przedszkolaki miały niezwykłą okazję wystąpić na scenie Radia Lublin. Wspólnymi siłami dzieci odśpiewały wybrane utwory, a następnie otrzymały słodki poczęstunek. Podczas całego spotkania dzieciom przekazywanych było wiele wartości poprzez przedstawienia, a także występy wszystkich artystów. Cieszymy się że po raz kolejny włączyliśmy się w powyższą akcję i już mobilizujemy siły na przyszły rok.

Zobaczcie zdjęcia w galerii.

AKCJA "PRZEKAŻ "PLUSZAKA DLA PRZEDSZKOLAKA"

Dnia 22 listopada 2017 roku dla oddziałów przedszkolnych zostały przekazane zabawki w ramach akcji „Przekaż pluszaka dla przedszkolaka”. Zabawki zostały zebrane przez pracowników Urzędu Miasta Lublin, Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów i przekazane dzieciom przez inicjatorkę akcji Panią Monikę Król oraz Pana Marcina Kęćko.
Dziękujemy za tak miły gest i ukazanie jaką radością jest dzielenie się z innymi.


Zobaczcie zdjęcie

DZIEŃ KUKIEŁEK WARZYWNYCH

Dzień Kukiełek Warzywnych był dla przedszkolaków niezwykle ciekawy i twórczy. Przedszkolaki przynosiły do przedszkola wybrane warzywo, co dało okazję do rozmowy o ich nazwach i wartościach odżywczych. Następnie dzieci z zapałem tworzyły interesujące dzieła, wykazując się wielką kreatywnością i pomysłowością. Piękna wystawa z powstałych prac została utworzona w naszym przedszkolu.

Zobaczcie zdjęcia w galerii.

URODZINY MARCHEWKI

W październiku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Urodziny Marchewki. Tego dnia zdecydowanie dominował kolor pomarańczowy. Dzieci bardzo chętnie próbowały smaku tego warzywa w różnych wersjach. Dodatkowo poznaliśmy odżywcze wartości marchewki oraz innych warzyw. Dowiedziały się, w jaki sposób można przyrządzić marchewkę i dlaczego zawsze warto dodawać ją do ulubionych potraw. Odbywała się również huczna zabawa przy muzyce. Dodatkowo poznaliśmy odżywcze wartości marchewki oraz innych warzyw. Degustowaliśmy pyszne ciasto marchewkowe. Na koniec wykonaliśmy wspólnie prace plastyczną przedstawiającą nasza jubilatkę.

Zobaczcie zdjęcia w galerii.

WARSZTATY O LUBLINIE

Dnia 26.10.2017r. grupa "Motylki" uczestniczyła w warsztatach organizowanych przez fundacje "Familijka". Tematyka warsztatów dotyczyła 700. urodzin miasta Lublin. Z kolei 24.10.2017 r. w grupie Biedronek odbyły się warsztaty pt. „Jak powstało miasto Lublin?". Przekazane zostały ważne informacje dotyczące powstawania miasta Lublin oraz kolejność powstawania budowli. Przedszkolaki bawiły się cudownie kształtując postawę patriotyzmu regionalnego.

Zobaczcie zdjęcia w galerii.

WARSZTATY "MAJSTERKOWO"

Dnia 27.10.2017 r. grupa Żuczków uczestniczyła w warsztatach Majsterkowo, które odbyły się w Castoramie. Dzieci wykonały skrzyneczki drewniane, które później ozdobiły w dowolny sposób. Na koniec warsztatów otrzymaliśmy okolicznościowe dyplomy i prezenty od firmy Castorama.

Zobaczcie zdjęcia w galerii.

OWOCOWE SZASZŁYKI

W dniu 20.10.2017 r. obchodziliśmy w grupie „Motylków " – „Dzień owocowy". Z tej okazji przygotowaliśmy pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Zabawa była nie tylko wesoła, ale przede wszystkim smaczna.

Zobaczcie zdjęcia w galerii.

JESIENNE PRACE

W ramach zajęć przedpołudniowych i popołudniowych dzieci ze starszych grup przedszkolnych miały niezwykłą okazje wykonań „jesienne zwierzaki”, „jesienne drzewa” oraz grzybki.
Serdecznie gratulujemy super efektów oraz zachęcamy do dalszych prac,


Zobaczcie zdjęcia w galerii.

PAPUGA FIGO W PRZEDSZKOLU!!!

Nasze Przedszkole odwiedził wyjątkowy gość - Papuga o imieniu Figo. Dzieci miały okazję uczestniczyć w ciekawym wykładzie o tematyce tych ptaków. Mimo, iż papuga nie miała ochoty na rozmowy, dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Punktem kulminacyjnym wizyty była sesja zdjęciowa, w której wzięły udział chętne osoby.

Zobaczcie zdjęcia w galerii.

WIZYTA MOTYLKÓW W GALERII "LABIRYNT"

Dnia 12.10.2017 r. (czwartek) odbyła się wycieczka dzieci z grupy motylków do Galerii "Labirynt", gdzie dzieci miały możliwość zobaczenia wystawy pt. „Kształty, formy i kolory”, a także uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Z pewnością to nie jedyna wystawa w tym roku, którą zobaczyły przedszkolaki.

Zobaczcie zdjęcia w galerii.

WIZYTA PANA POLICJANTA

Najważniejszym wydarzeniem dnia w naszym przedszkolu była wizyta pana policjanta, pana Sylwestra Kuziuka. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, jednak nie obyło się bez wielu pytań przedszkolaków dotyczących codziennej pracy policjanta. Pan policjant przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat bezpiecznych zachowań na drogach m.in. poprzez przypomnienie zasad prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Dzięki takim spotkaniom na wszystkie przedszkolaki będą wiedziały jak bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym.

Zobaczcie zdjęcia w galerii.

BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM

Grupa motylków podczas zabaw oraz spacerów doskonaliła umiejętność zachowania się na przejściach dla pieszych, a także poruszania się po chodnikach i ulicach. Przedszkolaki znają również najważniejsze znaki drogowe i wiedzą jak należy się zachować, gdy je zobaczymy!!

Zobaczcie zdjęcia w galerii.

WYSTĘP ZESPOŁU "LA FOLIA"

Dnia 28.09.2017 r. Nasze Przedszkole odwiedzili zespół "La Folia", który jest kameralnym zespołem instrumentalno-wokalnym działającym od wielu lat przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Lublinie. Zespół wykonuje i popularyzuje przede wszystkim muzykę świecką i religijną dawnych epok: średniowiecza, renesansu i baroku. Dzieci słuchały występu z wielkim zaciekawieniem. Liczymy, że zespół jeszcze u nas zagości.

Zobaczcie zdjęcia w galerii.

WIZYTA MISTRZA KARATE

Dnia 20.09.2017 r. Nasze Przedszkole odwiedził Trzykrotny Mistrz Świata w Karate Tradycyjnym – Daniel Iwanek, który zaprezentował ekscytujące zajęcia karate oraz przeprowadzenie pogadanki edukacyjnej. Po spotkaniu wszyscy mieliśmy niezwykle dużo energii do dalszego działania!!!:) Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Zobaczcie zdjęcia w galerii.

POKAZ WERBLISTÓW

W dniu 13.09.2017 r. specjalnie dla przedszkolaków odbył się pokaz werblistów. Dzieci miały niezwykłą okazję zagrać na bębnach pod czujnym okiem Naszych gości. Wrażeń było niezwykle wiele, zwłaszcza, gdy pałki wirowały w powietrzu. Dziękujemy werblistom za wizytę i zapraszamy ponownie!

Zobaczcie zdjęcia w galerii.