Przedszkole - aktualności

GRAJĄCE DRZEWKO

W piątek 18 stycznia 2019 dzieci z oddziałów przedszkolnych obejrzały spektakl teatralny pt. „ Grające drzewko”, wystawiony przez aktorów Teatru Pierwszego Kontaktu. Spektakl nawiązywał do baśni braci Grimm, gdzie piękna i jednocześnie zuchwała księżniczka odrzuciła starania wszystkich kandydatów na męża oraz ich prezenty. Najważniejsze dla niej było posiadanie muzycznego drzewka. Zakochany w księżniczce zmierzył się z jej życzeniem i wyruszył na poszukiwanie niezwykłej rośliny, którą pilnie strzegł duch lasu. Sztuka pokazała, jak ważna jest w życiu miłość. Uświadomiła również małym widzom, że nie warto być oschłym i zuchwałym w stosunku do innych. Należy doceniać starania bliskich i odwdzięczać się taką samą dobrocią. Na zakończenie wszyscy widzowie zaproszeni zostali do wspólnego tańca.

Zobaczcie zdjęcia

ZAJĘCIA Z KLOCKAMI "LEGO"

11 stycznia 2019 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły w zajęciach warsztatowych z klockami LEGO. „Edukido” to unikatowy autorski program pracy nad rozwojem dzieci poprzez kreatywną zabawę klockami Lego. Oprócz świetnej zabawy, dzieci rozwijały logiczne i kreatywne myślenie. Przedszkolaki z grupy „żabek” i „tygrysków” w trakcie wspaniałej zabawy kształtowały umiejętność rozpoznawania kolorów oraz ich nazywania w języku polskim i angielskim. Dzieci uczestnicząc w zajęciach mogły wspólnie zbudować ZOO, do którego następnie przywiozły zwierzątka, którymi opiekowały się dane osoby. Z kolei starsze grupy: „motylki”, „biedronki”, „żuczki” i „pszczółki” zmierzyły się z dinozaurami. Przedszkolaki dzieliły się swoją wiedzą na temat dinozaurów, a także opowiadały o własnoręcznie zbudowanych zwierzątkach. Wspólnie z osobą prowadzącą zbudowały park, w którym zamieszkały wszystkie stworzone dinozaury. Po raz kolejny okazało się, że kreatywność Naszych Przedszkolaków była niesamowita. Dziękujemy instruktorkom z "EDUKIDO" za poprowadzenie twórczych zajęć, podczas których dzieci połączyły zabawę z nauką.

Zobaczcie zdjęcia

MIGUŚ W PRZEDSZKOLU!!!

Nasze Przedszkole odwiedził wyjątkowy gość – Agama Brodata o imieniu Miguś. Dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o życiu i zwyczajach tej jaszczurki. Mimo, że Agama z pozoru wyglądała groźnie, okazała się niezwykle spokojnym i delikatnym zwierzątkiem. Niemal wszystkie dzieci wykazały się odwagą i dzielnie pozowały do zdjęć z Migusiem. To było przemiłe spotkanie.

Zobaczcie zdjęcia

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

To dopiero był dzień! Wszystkie dzieciaki z niecierpliwieniem przygotowywały salę do balu. Wizyta świętego Mikołaja to jeden z tych dni, na które dzieci najbardziej oczekują przez cały rok. Dzień ten nadszedł 6 grudnia 2018 roku. Dzieci od samego rana nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków i szmerów na korytarzu szkolnym. Tuż po śniadaniu Mikołaj zawitał do każdej z grup obdarowując dzieci prezentami. Okazało się, że Nasze przedszkolaki były na tyle grzeczne, iż Mikołaj pozostawił również prezenty grupowe – czyli nowe wspaniałe zabawki w salach przedszkolnych. Dzieci przez cały dzień były podekscytowane tym wyjątkowym spotkaniem. Na koniec wszystkie dzieci obiecały, że będą grzeczne przez kolejny rok i już teraz zapraszają Mikołaja na kolejne odwiedziny.

Zobaczcie zdjęcia

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

TW dniu 26.11.2018r. Oddziały Przedszkolne obchodziły dzień Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi misiami oraz innymi ulubionymi przytulankami. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy razem z przyniesionymi maskotkami. Tego dnia na dzieci czekało wiele misiowych atrakcji: prace plastyczne, poczęstunek, wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną i wiele wiele innych zabaw.

Zobaczcie zdjęcia

BAL OWOCÓW I WARZYW

To dopiero był dzień! Wszystkie dzieciaki z niecierpliwieniem przygotowywały salę do balu. Tego dnia dzieci przebrały się za swoje ulubione owoce i warzywa. Tuż po śniadaniu rozpoczęły się tańce Naszych witaminek: fasola, cebula, winogron, groch…. Ileż zjawiło się owoców i warzyw, aż nie sposób ich wymienić. Bal owoców i warzyw odbył się przy współpracy z UMCS. Wolontariuszki, które przybyły do przedszkola przeprowadziły wspaniałe animacje i zachęcały nawet nieśmiałe witaminki do wspólnej zabawy. Punktem kulminacyjnym był zdrowy owocowo-warzywny poczęstunek, którY dodał sił Naszym Przedszkolakom.

Zobaczcie zdjęcia

GRUPY "TYGRYSKÓW" I "MOTYLKÓW" w KID'S CLUB w LUBLINIE

Wyjazd integracyjny poprzedzony spacerem w pobliskim parku a przy okazji mogliśmy z bliska zobaczyć wyciąg narciarski, górki do zjazdów saneczkowych i kto wie, może kiedyś tu przyjedziemy. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni, a także integracja dzieci, przełamywanie leku, nieśmiałości. W dniu wycieczki oczywiście przypomnieliśmy bezpieczne zasady korzystania z sali zabaw. Największym powodzeniem cieszyły się: basen wypełniony kolorowymi piłkami, zjeżdżalnie, dmuchany zamek, a także pojazdy i labirynty. Był to dzień pełen radości, wspólnej i wesołej zabawy. Po naszych szaleństwach, dobrej zabawie, pełni wrażeń i miłych wspomnień wracamy do przedszkola.

Zobaczcie zdjęcia

DZIEŃ OWOCOWY - oddziały przedszkolne

Miesiąc październik był pełen wrażeń. Kolejnym, wydarzeniem w naszym przedszkolu był „Dzień owocowy”. Dzieci przygotowały na zajęciach pyszne szaszłyki (motylki), stworki owocowe oraz sałatkę owocową. Tego dnia przyniosły ze sobą do przedszkola soczyste owoce: jabłka, gruszki, winogrona oraz owoce egzotyczne: banany, kiwi , arbuz , pomarańcze i pomelo. Ten dzień rozpoczęliśmy od zabaw. Następnie wspólnie omówiliśmy owoce, ich smak, zapach oraz wielkość. Starsze grupy również rozróżniały na jaką literkę rozpoczyna się dany owoc. Kolejnym etapem było mycie rączek, posegregowanie umytych wcześniej owoców. Dzieci z niewielką pomocą pokroiły owoce na małe kawałeczki, przestrzegając przy tym zasad bezpieczeństwa, podczas posługiwania się plastikowym nożem. Pokrojone owoce trafiły na talerz, po czym dzieci nawlekały kawałki owoców na patyczek od szaszłyka. A czasem nawet nie zdążyły, bo już były w brzuszku;). Te zajęcia dały dzieciom dużo satysfakcji, jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.

Zobaczcie zdjęcia

TEATRZYK - oddziały przedszkolne

Dnia 8 listopada nasze przedszkole odwiedził Teatr Pierwszego Kontaktu z przedstawieniem „O smoku co padł tego roku”. Jak sam tytuł mówi, wiele się działo, nikt się nie nudził, z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy całe widowisko. Czarnym charakterem w tym przedstawieni jest postać złego smoka, przed którym wszyscy drżeli i bali się o swoje życie. A w rolę dzielnych żołnierzy, wcieliły się nasze przedszkolakiJ, którzy swoją odwagą i hartem ducha staneli w obronie Królestwa. Oczywiście najpierw zostali zaprzysiężeni i dzięki temu stali się obrońcami naszej szkoły, a jak władali mieczem;). Jak wiemy dobro zawsze zwycięża i sami możemy się domyśleć, jaki spotkał los owego smoka. Dziękujemy serdecznie za spotkanie !

Zobaczcie zdjęcia

URODZINY MARCHEWKI - oddziały przedszkolne

Jak co roku nasze przedszkolaki obchodziły Święto Marchewki. Tego dnia dzieci ubrały się pod kolor pomarańczowy, degustowały się sokiem marchwiowym jak i również surową i gotowaną marchewką, odbył się także taniec z balonami a na koniec zrobiliśmy zdjęcia w naszej marchewkowej „Foto-budce” ;).

Zobaczcie zdjęcia