Konkursy 2017/2018


KONKURS "PIELGRZYMI SZLAK JANA PAWŁA II"

24 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie odbyła się XI edycja Archidiecezjalnego Konkursu Wiedzy „Pielgrzymi Szlak Jana Pawła II – II Pielgrzymka Ojca Świętego do Ojczyzny”. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik, Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek oraz Lubelska Kurator Oświaty Teresa Misiuk. Do konkursu przystąpiło 59 uczniów z 19 szkół. W tym gronie znaleźli się również uczniowie z naszej szkoły. Ich zadaniem było wypełnienie testu sprawdzającego wiedzę z zakresu II pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Naszą placówkę reprezentowało pięcioro uczniów, którzy przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem pani Agaty Rekiel. Byli to uczniowie interesujący się życiem, działalnością i nauczaniem naszego Patrona: Martyna Kozdroń z kl. Va, Wiktoria Wojtysiak z kl. Vc, Mateusz Płaza z kl. VIIa oraz Paulina Gajur i Patrycja Wilczyńska z kl. IIb gimnazjum. Zadania konkursowe okazały się bardzo szczegółowe i zaskakujące, a konkurencja bardzo silna. Mimo wysokiego poziomu trudności nasi reprezentanci mogą pochwalić się swymi osiągnięciami. Wspaniały sukces odniosła Paulina Gajur zajmując w swojej kategorii wiekowej II miejsce, a jej koleżanka z klasy Patrycja Wilczyńska otrzymała wyróżnienie. Rozdanie nagród, podziękowań i dyplomów odbędzie się podczas święta Szkoły Podstawowej nr 51im. Jana Pawła II w Lublinie, które przypada 9 czerwca w rocznicę pobytu Ojca Świętego w Lublinie. Wszyscy uczestnicy konkursu to wielcy wygrani! Bardzo dziękujemy Wam za godne reprezentowanie naszej szkoły wśród szkół Archidiecezji Lubelskiej. Dziękujemy Wam za trud, wysiłek i poświęcenie swego wolnego czasu na przygotowania do udziału w konkursie.

Agata Rekiel


SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

– „POLSKA NIEPODLEGŁA – 100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”

W dniu 05.04.2018r. w naszej szkole rozstrzygnięto Konkurs Plastyczny dla uczniów klas IV – VI, nawiązujący tematyką do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem konkursu było promowanie wśród młodzieży idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa, przypomnienie trudnej drogi Polaków do wspólnoty wolnych narodów, rozwijanie zainteresowań kulturą i sztuką, kształtowanie umiejętności przekazu własnych pomysłów za pomocą środków plastycznych oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. W konkursie wzięło udział 11 uczniów, którzy formie graficznej odnieśli się do wydarzeń historycznych, przenosząc w sferę znaku plastycznego idee niepodległości, polskości i wolności. Komisja konkursowa w składzie: p. Sylwia Wójcik, p. Agata Rekiel oraz p. Katarzyna Brzuszkiewicz w trakcie oceny brała pod uwagę: oryginalność przedstawienia hasła konkursu (umiejętność posługiwania się metaforą, znakiem plastycznym), komunikatywność i czytelność przekazu, wartość plastyczną nadesłanej pracy (gama kolorystyczna, kompozycja), pomysłowość i inwencję własną.

Laureatkami konkursu zostały:
 • Szafraniec Emilia z klasy VB – miejsce I
 • Kinga Mielnik z klasy VC – miejsce II
 • Oliwia Grączak z klasy IVA – miejsce III
 • Oliwia Kuziuk z klasy IVB - wyróżnienie
 • Karolina Kuziuk z klasy VIA - wyróżnienie

Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu SKO

na Najładniejszą i Najciekawszą Zakładkę do Książki


 • Zobaczcie zdjęcia w galerii
 • KONKURS PLASTYCZNY "JESTEM DZIELNY - BADAM SIĘ Z UŚMIECHEM"


  ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RECYTATORSKIEGO

  O TEMATYCE PATRIOTYCZNEJ

  W dniu 15 listopada 2017r., w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski o tematyce patriotycznej dla uczniów klas IV – VI. Konkurs został zorganizowany z okazji obchodzonego 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości. Celem konkursu było krzewienie i podtrzymywanie wśród uczniów postaw patriotycznych, przypomnienie trudnej drogi Polaków do wspólnoty wolnych narodów, zachęcanie do kształtowania poczucia silnej więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią, tradycją i wartościami, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. W konkursie wzięło udział 9 uczniów. Każdy uczestnik recytował dowolnie wybrany utwór poetycki polskiego poety, nawiązujący do tematyki patriotycznej, bez względu na okres jej powstania. Komisja konkursowa w składzie: p. Bożena Niedźwiadek, p. Sylwia Wójcik oraz p. Olga Tofil w trakcie oceny brała pod uwagę: dobór tekstu, jego pamięciowe opanowanie, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

  Laureatkami konkursu zostały:
  • Marysia Gajur z klasy IV B – miejsce I
  • Patrycja Jędzura z klasy IVA – miejsce II
  • Julia Baran z klasy IVA – miejsce III
  Wytypowane uczennice otrzymały dyplomy oraz piękne nagrody książkowe ufundowane przez Stowarzyszenie „Szkoła Marzeń”. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia – dyplomy oraz drobne upominki.

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za piękne recytacje oraz upowszechnianie sztuki żywego słowa i zainteresowania poezją!

  Zobaczcie zdjęcia w galerii

  WYNIKI KONKURSU NA POMYSŁOWĄ SKARBONKĘ

  KONKURS WIEDZY O STEFANIE KARDYNALE WYSZYŃSKIM

  Dnia 24 października 2017 r., o godzinie 10. 30. w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu-Kolonii odbył się KONKURS WIEDZY O STEFANIE KARDYNALE WYSZYŃSKIM. Był on adresowany do uczniów kl. IV-VII szkoły podstawowej i uczniów oddziałów gimnazjalnych. Uczniowie wzięli udział w dwóch kategoriach: wiedzy oraz kategorii plastycznej. W konkursie wiedzy wzięły udział dwuosobowe reprezentacje ze szkół: w Prawiednikach, Kalinówce, Jabłonnie, Głusku, w Mętowie oraz reprezentacja gospodarzy z Wilczopola. Rywalizacja była zacięta i emocjonująca. Uczniowie naszej szkoły Martyna Gęca i Adam Gęca z klasy 2 B gimnazjum zajęli III miejsce. Do konkursu przygotowywał ich ksiądz Adam Gil. W kategorii plastycznej uczniowie mieli za zadanie namalować wylosowaną budowlę związaną z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim. Tutaj trzeba było też wykazać się znajomością wybranych budowli i odpowiedzieć na pytania. W tej kategorii wzięły udział trzyosobowe reprezentacje z wymienionych już szkół. Naszą szkołę w Mętowie reprezentowały dziewczynki z klasy 6 A: Alicja Bańcerowska, Maja Paździor i Karina Wicińska. Dziewczynki wylosowały Klasztor w Komańczy. Zajęły III miejsce. Do konkursu przygotowywała je Mariola Cichecka – Bryda.

  Mariola Cichecka - Bryda

  Zobaczcie zdjęcia w galerii.

  IX DIECEZJALNY KONKURS O ŚWIĘTYM JANIE PAWLE II

  W dniu 24 października 2017r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobieszczanach /gmina Niedrzwica Duża/ odbył się IX Diecezjalny Konkurs o Świętym Janie Pawle II. Hasło tegorocznej edycji konkursu brzmiało: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Zostało zaczerpnięte ze słów zawartych w przesłaniu, które na przełomie tysiącleci skierował do Kościoła św. Jan Paweł II.Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: wiedzy, plastycznej i muzycznej. Reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzy. Ich zadaniem było wykazanie się wiedzą o życiu i nauczaniu Św. Jana Pawła II. Dodatkowo uczniowie musieli jeszcze posiadaćszczegółową wiedzą o V i VI pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski. Naszą ekipę stanowiły trzy dwuosobowe drużyny, które rywalizowały z innymi uczestnikami konkursu w trzech kategoriach wiekowych. Pomimo dość wysokiego stopnia trudności zadań oraz dużej konkurencji nasze drużyny spisały się znakomicie osiągając następujące wyniki:
  • I miejsce - Patrycja Wierzbicka kl. Va i Jowita Wójcik kl. Vc
   kategoria wiekowa – kl. IV – V
  • III miejsce Julia Gęca i Mateusz Płaza z kl. VIIa
   kategoria wiekowa – kl. VI – VII
  • II miejsce Katarzyna Brauze kl. IIIa i Paulina Gajur kl. IIb
   kategoria wiekowa – kl. II – III gimnazjum
  Szkoły biorące udział w konkursie zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i drobne upominki, a ich opiekunowie podziękowania. Na zakończenie wszyscyuczestnicy zrobili sobie pamiątkowe fotografie i wspólnie zaśpiewali ulubioną pieśń Świętego Jana Pawła II „Barkę”.

  Gratulujemy naszym drużynom i życzymy dalszych sukcesów!

  Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za okazaną nam pomoc i pokrycie kosztów związanych z transportem.


  Agata Rekiel

  Zobaczcie zdjęcia w galerii.