Konkursy 2017/2018

WYNIKI KONKURSU NA OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Święta już tuż, tuż, a więc przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu na „Ozdobę Bożonarodzeniową”. Uczniowie naszej szkoły do konkursu zgłosili łącznie 46 prac. Wyłonienie zwycięzców okazało się dla komisji konkursowej bardzo trudnym zadaniem. Po dyskusjach i wnikliwej analizie komisja postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii oddziałów przedszkolnych:
 • I miejsce - Oliwier Romanek kl. 0D
 • II miejsce - ex aequo: Przemysław Dubil kl. 0f i Aniela Wudarska kl. 0c
 • III miejsce - Aleks Gęca kl. 0a
 • Wyróżnienie - Justyna Tryczyńska kl. 0b
 • Wyróżnienie - Bartek Koss kl. 0d
 • Nagroda specjalna - Zuzanna Daniel kl. 0c
W kategorii klas I - III:
 • I miejsce - Krystian Małocha kl. Ib
 • II miejsce - Szymon Warchałowski kl. IIa
 • III miejsce - ex aequo: Michalina Nowak kl. Ib i Piotr Zwoiński kl. Ib
 • Wyróżnienie - Julia Błaszczak kl. Ib
 • Wyróżnienie - Natalia Skórska kl. Ib
 • Wyróżnienie - Emilia Sokół kl. IIIa
W kategorii klas IV - VI:
 • I miejsce - Anika Kalita kl. Va
 • II miejsce - ex aequo: Sandra Gęca kl. IVc i Martyna Kasprzak kl. IVc
 • III miejsce - Małgorzata Staszczak kl. IVb
 • Wyróżnienie - Milena Sawicka kl. Vc
 • Wyróżnienie - Jakub Plesz kl. IVc
 • Wyróżnienie - Oliwia Kuziuk kl. IVb
Wasze prace zostały wystawione do sprzedaży na kiermaszu, który odbył się w naszym kościele parafialnym podczas rekolekcji adwentowych oraz na kiermaszu organizowanym w naszej szkole. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na zakup kocyków oraz gier planszowych dla podopiecznych Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej akcji charytatywnej oraz udział w konkursie.

Gratulujemy wykonania tak wspaniałych ozdób!!!

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RECYTATORSKIEGO

O TEMATYCE PATRIOTYCZNEJ

W dniu 15 listopada 2017r., w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski o tematyce patriotycznej dla uczniów klas IV – VI. Konkurs został zorganizowany z okazji obchodzonego 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości. Celem konkursu było krzewienie i podtrzymywanie wśród uczniów postaw patriotycznych, przypomnienie trudnej drogi Polaków do wspólnoty wolnych narodów, zachęcanie do kształtowania poczucia silnej więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią, tradycją i wartościami, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. W konkursie wzięło udział 9 uczniów. Każdy uczestnik recytował dowolnie wybrany utwór poetycki polskiego poety, nawiązujący do tematyki patriotycznej, bez względu na okres jej powstania. Komisja konkursowa w składzie: p. Bożena Niedźwiadek, p. Sylwia Wójcik oraz p. Olga Tofil w trakcie oceny brała pod uwagę: dobór tekstu, jego pamięciowe opanowanie, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Laureatkami konkursu zostały:
 • Marysia Gajur z klasy IV B – miejsce I
 • Patrycja Jędzura z klasy IVA – miejsce II
 • Julia Baran z klasy IVA – miejsce III
Wytypowane uczennice otrzymały dyplomy oraz piękne nagrody książkowe ufundowane przez Stowarzyszenie „Szkoła Marzeń”. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia – dyplomy oraz drobne upominki.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za piękne recytacje oraz upowszechnianie sztuki żywego słowa i zainteresowania poezją!

Zobaczcie zdjęcia w galerii

WYNIKI KONKURSU NA POMYSŁOWĄ SKARBONKĘ

KONKURS WIEDZY O STEFANIE KARDYNALE WYSZYŃSKIM

Dnia 24 października 2017 r., o godzinie 10. 30. w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu-Kolonii odbył się KONKURS WIEDZY O STEFANIE KARDYNALE WYSZYŃSKIM. Był on adresowany do uczniów kl. IV-VII szkoły podstawowej i uczniów oddziałów gimnazjalnych. Uczniowie wzięli udział w dwóch kategoriach: wiedzy oraz kategorii plastycznej. W konkursie wiedzy wzięły udział dwuosobowe reprezentacje ze szkół: w Prawiednikach, Kalinówce, Jabłonnie, Głusku, w Mętowie oraz reprezentacja gospodarzy z Wilczopola. Rywalizacja była zacięta i emocjonująca. Uczniowie naszej szkoły Martyna Gęca i Adam Gęca z klasy 2 B gimnazjum zajęli III miejsce. Do konkursu przygotowywał ich ksiądz Adam Gil. W kategorii plastycznej uczniowie mieli za zadanie namalować wylosowaną budowlę związaną z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim. Tutaj trzeba było też wykazać się znajomością wybranych budowli i odpowiedzieć na pytania. W tej kategorii wzięły udział trzyosobowe reprezentacje z wymienionych już szkół. Naszą szkołę w Mętowie reprezentowały dziewczynki z klasy 6 A: Alicja Bańcerowska, Maja Paździor i Karina Wicińska. Dziewczynki wylosowały Klasztor w Komańczy. Zajęły III miejsce. Do konkursu przygotowywała je Mariola Cichecka – Bryda.

Mariola Cichecka - Bryda

Zobaczcie zdjęcia w galerii.

IX DIECEZJALNY KONKURS O ŚWIĘTYM JANIE PAWLE II

W dniu 24 października 2017r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobieszczanach /gmina Niedrzwica Duża/ odbył się IX Diecezjalny Konkurs o Świętym Janie Pawle II. Hasło tegorocznej edycji konkursu brzmiało: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Zostało zaczerpnięte ze słów zawartych w przesłaniu, które na przełomie tysiącleci skierował do Kościoła św. Jan Paweł II.Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: wiedzy, plastycznej i muzycznej. Reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzy. Ich zadaniem było wykazanie się wiedzą o życiu i nauczaniu Św. Jana Pawła II. Dodatkowo uczniowie musieli jeszcze posiadaćszczegółową wiedzą o V i VI pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski. Naszą ekipę stanowiły trzy dwuosobowe drużyny, które rywalizowały z innymi uczestnikami konkursu w trzech kategoriach wiekowych. Pomimo dość wysokiego stopnia trudności zadań oraz dużej konkurencji nasze drużyny spisały się znakomicie osiągając następujące wyniki:
 • I miejsce - Patrycja Wierzbicka kl. Va i Jowita Wójcik kl. Vc
  kategoria wiekowa – kl. IV – V
 • III miejsce Julia Gęca i Mateusz Płaza z kl. VIIa
  kategoria wiekowa – kl. VI – VII
 • II miejsce Katarzyna Brauze kl. IIIa i Paulina Gajur kl. IIb
  kategoria wiekowa – kl. II – III gimnazjum
Szkoły biorące udział w konkursie zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i drobne upominki, a ich opiekunowie podziękowania. Na zakończenie wszyscyuczestnicy zrobili sobie pamiątkowe fotografie i wspólnie zaśpiewali ulubioną pieśń Świętego Jana Pawła II „Barkę”.

Gratulujemy naszym drużynom i życzymy dalszych sukcesów!

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za okazaną nam pomoc i pokrycie kosztów związanych z transportem.


Agata Rekiel

Zobaczcie zdjęcia w galerii.