Konkursy 2016/2017

Uczniowie naszej szkoły wicemistrzami reportażu i fotoreportażu!

Małgorzata Krupińska i Miłosz Nowak – uczniowie klas III gimnazjum w Mętowie odebrali z rąk dyrektora Zespołu Szkół nr 5 w Lublinie nagrody za zajęcie drugiego miejsca w konkursie dziennikarskim na reportaż (Małgorzata Krupińska) i fotoreportaż (Miłosz Nowak) „ Mój temat”. Zgodnie z regulaminem konkursu oceniano atrakcyjność doboru tematu, sposób zaprezentowania oraz sprawne posługiwanie się warsztatem dziennikarskim: w kategorii reportażu – poprawność językowa, znajomość wykorzystywanej formy dziennikarskiej; w kategorii fotoreportażu – poprawność techniczna, kompozycja zdjęcia. Honorowy patronat nad konkursem objęło Radio Lublin, Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne i Dziennik Wschodni. Uczniom i opiekunom

Gratulujemy!

„English Know-Alls – 2017” w Bychawie

I i II miejsce uczennic z Mętowa!

Laureaci pierwszego etapu konkursu (etap szkolny) spotkali się 29 marca 2017 w Bychawie, gdzie przystąpili do testu sprawdzającego zarówno umiejętności w posługiwaniu się językiem obcym jak i ogólną wiedzę o Wielkiej Brytanii – dawniej i dziś. Konkurs skierowany był do uczniów klas trzecich gimnazjum. Najlepsi okazali się uczniowie naszej szkoły! Kinga Wierzbicka zajęła pierwsze miejsce, a Małgorzata Krupińska - drugie. Uczennice otrzymały nagrody rzeczowe, ciekawe książki i słodycze. Na podkreślenie zasługuje też fakt doskonałego przygotowania i organizacji konkursu i imprez towarzyszących. Uczniowie brali udział m.in. w warsztatach językowych, pokazie parzenia herbaty oraz zostali „podjęci” słodkim poczęstunkiem. Uczennicom gratulujemy sukcesu a organizatorom dziękujemy i do zobaczenia za rok – na następnej edycji konkursu!

SUKCES NASZYCH GIMNAZJALISTÓW!

Dnia 9 marca 2017r. w w Zespole Szkół Zawodowych w Bychawie odbyła się III edycja konkursu informatycznego dla gimnazjalistów "IT HUBAL". Nasi gimnazjaliści zajęli następujące miejsca:
 1. Piotr Malec - kl. III B
 2. Piotr Wiśniewski - kl. - II B
 3. Michał Banach - kl. III C
ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Zobaczcie zdjęcia w galerii.

Konkurs recytatorski ,, Zima w poezji…”

Już po raz dziewiąty wśród uczniów klas 0-3 odbył się konkurs recytatorski, w którym najmłodsi uczniowie szkoły mogli spróbować swoich sił. Tematyka tegorocznej edycji konkursu była związana z zimą. W konkursie udział mogły wziąć wszystkie chętne dzieci, następnie wychowawcy wybrali z każdej klasy po 2 osoby, które najpiękniej nauczyły się wierszy. Dnia 23 II 2017r. odbył się finał szkolny, w którym wzięło udział łącznie 21 uczniów. Komisja w składzie: p. Elżbieta Pykało, p. Bożena Niedźwiadek oraz p.Izabella Pop oceniała: interpretację utworu, dykcję, opanowanie pamięciowe oraz ogólny wyraz artystyczny. Przegląd talentów odbył się przed publicznością, uczniami klas 0-3. Spośród wszystkich recytatorów komisja wyłoniła 9 osób. Wśród nich znaleźli się:
  I kategoria - klasy 0-1

 1. I miejsce : Julia Mysłowska kl 0b
 2. II miejsce: Antonina Wrześniewska kl 0b
 3. III miejsce : Aleksander Motyka kl 0a
II kategoria- klasy 2-3
 1. I miejsce : Victoria Kifer kl 3b,
 2. II miejsce: Magdalena Witusik kl 2a, Zuzanna Nucia kl 2b
 3. III miejsce: Maria Gajur kl 3b, Julia Baran kl 3a, Paweł Małolepszy kl 3c
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, a zwycięzcy dodatkowo nagrody za zajęcie poszczególnych miejsc.

Serdecznie gratulujemy!!!

BOŻENA NIEDŹWIADEK

Zobaczcie zdjęcia w galerii.

GMINNY KONKURS

"PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY I PATOLOGII

W ŚRODOWISKU LOKALNYM"


Więcej informacji o konkursie

KONKURS SKO O TYTUŁ

"SZKOLNEGO MISTRZA OSZCZĘDZANIA" ROZSTRZYGNIĘTY


Więcej informacji o konkursie

ugg schuhe canada goose herren canada goose sale parajumpers jacke barbour jacke woolrich jacken ugg schweiz canada goose jacke parajumpers schweiz parajumpers outlet barbour schweiz canada goose schweiz