ROK SZKOLNY 2018/2019

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

DZIEŃ TYGODNIA GODZINY OTWARCIA NAUCZYCIEL
PONIEDZIAŁEK 08.00 - 14.00 HANNA MAZUR
WTOREK 08.00 - 11.00
11.00 - 14.00
HANNA MAZUR
ANNA MLECZEK
ŚRODA 08.00 - 14.00 HANNA MAZUR
CZWARTEK 08.00 - 14.00 ANNA MLECZEK
PIĄTEK 08.00 - 14.00 ANNA MLECZEK

SZKOLNY REGULAMIN KORZYSTANIA Z DARMOWYCH PODRĘCZNIKOW


Serdecznie zapraszamy do naszej szkolnej biblioteki. Pojawiły się tam książki,
na które tak długo czekaliśmy. Książki zostały niedawno zakupione. W bibliotece, każdy uczeń, starszy i młodszy znajdzie idealną książkę dla siebie. Zachęcamy do odwiedzania tego miłego i przyjaznego miejsca.


Zobaczcie "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ"

KOŁO BIBLIOTECZNE

PROJEKT BIBLIOTECZNY - "DZIEJE PISMA"

W Zespole Szkół w Mętowie na łączniku przedstawiona została wystawa prac klas Vo tematyce „Dzieje Pisma”. Wszyscy uczniowie tych klas zrobili w grupach projekty dotyczące pisma od najdawniejszych czasów do współczesności. Wykorzystali w tych pracach różne techniki, którymi posługiwali się ludzie na przestrzeni wieków, począwszy od metody obrazkowej poprzez pisanie na tabliczkach glinianych, papirusach oraz na skórach zwierzęcych aż do momentu wynalezienia papieru. Dzieci wykorzystując różne techniki w bardzo ciekawy sposób przedstawiły zarówno część teoretyczną jak i praktyczną projektów. Na uwagę zasługuje opisanie kilku prac .
Pierwszą pracą była praca dzieci z klasy V a , która składała się z 3 części. Pierwszą część stanowił opis powstania pisma jak na przestrzeni lat ludzie posługiwali się pismem, od obrazków w jaskiniach po alfabety pisane na papirusach i papierze. Drugą część stanowiły tabliczki gliniane ( wykonane z masy solnej – wyglądały jak gliniane)na których wyryte były różne obrazki. Trzecią część stanowi książka zrobiona z papirusa ( kartki moczone w herbacie i wysuszone) w której zamieszczono różne znaki, alfabety np. fenicki, grecki, hieroglify. Kolejną pracą która zasługuje na wspomnienie jest praca uczniów klasy Vb przedstawiająca zwój kartonów poskręcanych zawiniętych w rulon. Kolejną pracą była tabliczka gliniana na której są wyryte Hieroglify Egipskie. Dzieci wykorzystały różne techniki takie jak malowanie palcami, piórem, ołówkiem, wypalanie , opiekanie mas solnych, przypalanie brzegów kartek, żeby wyglądały jak z dawnych czasów. Dzięki dużej fantazji i wiedzy wszystkie prace wyszły jak od najlepszego malarza, rzeźbiarza i plastyka razem wziętych.
Brawo dzieciaki!


Zobaczcie zdjęcia w galerii.